Články

Rozhovor s Tomášem Kučerou pro Institut Chytrý makléř

Boris Musil (M&M Reality) začal jako realitní makléř před 3 lety. Od nuly. Na vedlejšák.

Za rok 2020 už prodal 37 nemovitostí, získal titul Realiťák roku 2020 pro Karlovarský kraj a je 14. nejlepší makléř ve realitce, která má tisíce makléřů.

Čím to?

Klikněte pro rozhovor
Boris vstoupil v roce 2019 do programu Milionový Makléř. Už loni jsme se bavili o jeho úžasných výsledcích. Teď vše posouvá dál a dál.

Moderní makléřina není jen o Praze a velkých městech.

Boris to svými výsledky i spokojenými klienty již nějaký čas ukazuje v „malých” Karlových Varech a okolí.

53letý úspěšný makléř je důkazem toho, že doba webová není jen pro mladé, ale hlavně pro zapálené.

Přeneste se do lázeňského města, které je už rok bez turistů a cizinců, a dozvíte se...

  • Co stojí za prodejem nemovitostí za 65 milionů během 3. roku v realitách
  • O těžkých začátcích v realitách (vedle běžné práce od 7 do 16)
  • Jednoduchý přístup, který pomohl Borisovi dostat se rychle na špičku
  • Vyplatí se makléřovi placená reklama? Boris má jednoznačnou odpověď.
  • 2 kontroverzní témata, která nejednomu makléři hýbou žlučí
  • 11 realitních důvodů, proč se Boris nemůže dočkat, až skončí lockdown
  • Ukázka rychlé odpovědi na konkrétní otázku pohotového makléře, který zná svou lokalitu


Věnujte pouhých 21 minut a získejte inspiraci na následující dny, týdny a měsíce.

Klikněte pro rozhovor

 

 

Celý článek

V době pandemie touží lidé po chatách a chalupách

Koronavirová pandemie rozpoutala nebývalou touhu po nákupu rekreačních nemovitostí. V některých krajích vzrostl počet prodaných nemovitostí o desítky procent. S rostoucí poptávkou rostou i ceny českých chat a chalup.

Celý článek

Zdražení bytů o více než 10 % ve velkých městech a zdražení hypoték v roce 2021

I když odborníci na začátku koronavirové pandemie předpovídali něco jiného, tak díky neustálému nepoměru mezi nabídkou a poptávkou na trhu s nemovitostmi a nízkou úrokovou sazbou hypotéky, ceny stále rostou. A nyní se už odborníci naopak shodují v tom, že pád cen se nečeká.

Ceny bytů ve velkých městech loni opět výrazně vzrostly. V Praze podle dostupných informací stouply dokonce meziročně až o 13 procent, v Českých Budějovicích o 15 procent, v Brně či Liberci o více než 16 procent a v Ostravě téměř skoro o 25 procent.

Celý článek

Jak se změní pronájem nebytových prostor

Ačkoliv ceny nemovitostí neklesají, zažívá trh nemovitostí několik změn. Jednou z nich je pokles zájmu o pronájem nebytových prostor a zároveň pokles cen nájemného. Co můžeme čekat do budoucna?

Celý článek

Nečekejte, jednejte. Nabídněte nemovitost k prodeji co nejdříve

U některých majitelů nemovitostí je vidět váhání, zda nabídnout nemovitost k prodeji právě teď. Ano! Existuje riziko, že se ceny nemovitostí budou snižovat. Je třeba využít aktuální zvýšené poptávky po nákupu nemovitostí.

Celý článek

Nemovitosti zatížené věcným břemenem

Slyšeli jste už někdy tento pojem? Občanský zákoník dělí věcná břemena na tzv. služebnosti a reálná břemena. Jaké druhy služebností existují, k čemu služebnosti slouží a jaká bývá jejich nejčastější využitelnost v praxi. A myslíte si, že vám se to nemůže stát? Nikdy neříkejte nikdy! Protože pokud si hodláte koupit nemovitost, můžete se při hledání bytu či domu setkat s případy, kdy je nemovitost zatížena věcným břemenem.

Celý článek

Koronavirus a trh nemovitostí

Stojíte před prodejem bytu nebo domu? Chystáte se sjednat hypoteční úvěr a vybrat první nemovitost? Pak vás jistě zajímá, jak realitní trh promění mimořádná opatření v souvislosti s nákazou koronavirem.

Celý článek

Zrušena daň z nabytí nemovitých věcí

Dne 18.9.2020 prezident Miloš Zeman podepsal zákon o zrušení daně z nabytí nemovitých věcí, který 15. 9. 2020 Poslanecká sněmovna schválila. Nyní tedy čeká pouze na vyhlášení ve Sbírce zákonů. Lze předpokládat, že účinnost nastane na počátku roku 2021. Zákon má ale tzv. zpětnou účinnost.

Celý článek

Před žádostí o hypotéku si prověřte vlastní morálku

Není překvapením, že ve chvíli, kdy žádáte o hypoteční úvěr začne banka prověřovat vaši platební morálku. Co se stane, když najde negativní záznam? Zamítá žádost o hypotéku a vy můžete opětovně žádat až za 3 měsíce. V této chvíli máte zpravidla uhrazenu rezervační smlouvu a další poplatky. Jak postupovat?

Celý článek

Pojištění nemovitosti a domácnosti. Máte v pojmech jasno?

Investovat několik milionů do nemovitosti a poté majetek neochránit pojištěním samozřejmě nelze doporučit. Na trhu je k dispozici celá řada balíčků majetkových pojištění od desítek pojišťoven a zprostředkovatelů. Přesto mají lidé nejasnosti v pojištění nemovitosti a domácnosti.

Celý článek